Proč mi moje stránka nevydělává žádné peníze?

Nejčastější otázka, kterou dostávám od affiliate obchodníků je: „Proč mi moje stránka nevydělává žádné peníze?„. Většinou na svém webu strávili hodiny práce a stejně jim vydělává málo nebo žádné peníze online.

Avšak odpověď na tuto otázku není vůbec těžká. Je to opravdu docela jednoduché a já jsem to už opakoval tolikrát, že jsem se rozhodl na toto téma napsat článek.

Důvod proč vaše stránka nevydělává peníze je velmi jednoduchý…

…není to hodnotný zdroj

Nebo abych byl více specifický:

Váš web není hodnotným zdrojem pro vaše cílové návštěvníky

Nezáleží na tom, na koho je váš web cílený. Nezáleží na obsahu vašeho webu. Vaším jediným cílem by mělo být vytvořit z něho nejhodnotnější zdroj informací pro lidi, kteří přijdou váš web navštívit.

Popřemýšlejte o stránce, kterou denně navštěvujete. Popřemýšlejte o stránkách, které máte v záložkách. Popřemýšlejte o stránkách, které všichni doporučují, nebo na ně odkazují na různých fórech. Popřemýšlejte o stránkách, jejichž URL znáte nazpaměť a jste schopni je napsat bez jediného zamyšlení. Proč jsou tak oblíbené? Jelikož jsou jedním nejhodnotnějším zdrojem pro jejich cílové návštěvníky a poskytují jim přesně to, co hledají.

Podívejme se na dva příklady:

Google: Google je nejoblíbenější vyhledávač. To z toho důvodu, jelikož poskytují to, co návštěvníci chtějí: relevantní výsledky vyhledávání. Pamatuji si na dny, kdy jsem používal Yahoo, Altavista, Lycos a často jsem musel prolistovat 3 až 4 stránky výsledků vyhledávání před tím, než jsem našel, co jsem chtěl. U Googlu nikdy nemusím jít ani na druhou stránku a obvykle to, co hledám je na prvním místě. Proč je Google tak oblíbený? Protože poskytují hledajícím výsledky, které chtějí.

ESPN: ESPN je největší sportovní stránka na internetu. To z toho důvodu, jelikož jsou nejhodnotnějším zdrojem informací pro sportovního fanouška. Zajímají vás obecné sportovní novinky a aktuality? Oni je mají. Chcete se podívat na výsledky WNBA? ESPN vám je poskytne. Chcete se podívat na nejlepší momenty ze včerejšího zápasu? Na ESPN je najdete pouze po jednom kliknutí. Ještě lepší – starají se o své návštěvníky. Články jsou jak v audio formě, tak v písemné formě. Dostupné jsou různé RSS feedy. Můžete si u nich vytvořit účet a přizpůsobit si ESPN vašim potřebám. Tito chlápci – oni – to pochopili.

Mnoho lidí se v dnešní době soustředí na špatné věci. Zajímají je kosmetické změny jejich webu. Moc se starají o malé grafické nesrovnalosti, o optimalizaci s vyhledávači, o výměnu odkazů, o výběr správného banneru atp.

Pokud máte vlastní web, tak byste se měli soustředit pouze na jednu věc – vytvořit z něj hodnotný zdroj informací pro vaše návštěvníky.

Tím, že z vašeho webu uděláte hodnotný zdroj informací, tak máte největší šance na úspěch. Svým potencionálním návštěvníkům dáváte najevo, aby už přestali hledat dál. Už našli stránku, kterou hledali. Vaší stránku.

Pokud máte web věnovaný pokerovému hráči, tak bych měl být schopný najít na ní všechno, co jsem kdy chtěl o tomto hráči vědět. Pokud je vaše stránka věnovaná pokerovým bonusům, tak buďte od té dobroty a buďte schopni mi poskytnout všechny informace o bonusech, které budu požadovat. Pokud je vaše stránka zaměřená na recenze pokerových heren, tak se ujistěte, že máte detailní informace o každé pokerové herně, která existuje a neustále je aktualizujete z vašich osobních zkušeností.

Protože pokud mi nejste schopni poskytnout informace, které hledám, tak hádejte co? Odejdu z vaší stránky. Budu hledat jinou stránku, která toho je schopná a navždy zapomenu, že vaše stránka kdy existovala.

Avšak, pokud mi je vaše stránka o pokerových bonusech schopna poskytnout všechny informace o náhodných pokerových hernách, ať už Full Tilt Poker nebo Vulcan Poker (ano, to je opravdová pokerová herna), tak si vaši stránku dám do záložek a ujistím se, že ji znovu navštívím. A pokud se mě někdo zeptá, jaká je nejlepší stránka o pokerových bonusech, tak jim dám odkaz na vaši stránku – protože konec konců, to JE plnohodnotný zdroj informací.

Když jsem začínal v tomto odvětví, tak jsem měl stránku o pokerovém bankrollu. Myslím si, že jsem dokonce ani neměl meta tagy. Moje URL dokonce ani neobsahovala klíčová slova. Neměl jsem ani site-mapu. Přesto v průběhu let mi tato stránka přinesla stovky tisíc dolarů a byla pro mě zásadním úspěchem.

Proč? Jednoduše – protože byla hodnotným zdrojem informací pro hráče, na které jsem se zaměřoval. Můj cílový trh byl prostý – lidé, kteří si chtěli vybudovat pokerový bankroll. Nemarnil jsem jejich čas s „top 5. pokerových heren“ nebo „skvělé věrnostní programy, které byste neměli minout“.

Neříkal jsem jim jak hrát s dvěma kluky a ruce, když čelí raisu před flopem, ani jsem jim neposkytoval turnajové strategie. Ne! Místo toho jsem…chvilka napětí……

Řekl jsem jim to, co chtěli vědět

Chtěli něco a já jsem jim to řekl. Řekl jsem jim různé způsoby, jak vybudovat bankroll. Vysvětlil jsem jim, proč by rakeback mohl být hodnotný pro jejich bankroll. Řekl jsem jim, ve které pokerové herně hrát a kterých bonusů využít.

Napsal jsem články o tom, jak si mají ochránit svůj bankroll, stejně tak o detailech bankroll managementu. Psal jsem aktuality hned, jakmile byl někde nový pokerový bonus a dával jsem jim vědět, jestli ten bonus za to stojí nebo ne. Soustředil jsem se na jednu věc – stát se pro ně plnohodnotným zdrojem informací. Nezajímalo mě, jestli mi Joe Poker nabízeli 300$ CPA za hráče – pokud jejich bonusy byli k ničemu, tak jsem to řekl hráčům prostřednictvím svého webu.

Časem jsem získal věrohodnost. Lidé na mě odkazovali na fórech, na svých webech, na Yahoo Answers – dostal jsem velké množství emailů, ve kterých mi lidé psali, že moji stránku navštívili, protože jim o ní řekl jejich přítel.

Lidé věřili všemu, co jsem napsal a stal jsem se pro ně hodnotným zdrojem informací. Ještě důležitější, stal jsem autoritativní stránkou. Stal jsem se autoritativní stránkou v očích Google Pagerank? Upřímně nemám zdání – v té době jsem se ani neobtěžoval to zjišťovat (a v současnosti tomu pouze občas věnuji pozornost). Nicméně, tím podstatným je, že jsem se stal autoritativní stránkou v očích hráčů a lidí, na které jsem se zaměřoval.

Když píši články pro tento web, tak je píši s jedinou myšlenkou – udělat z vás lepší affiliate obchodníky. Dívám se na fóra každý den, analyzuji výsledky vyhledávání, pravidelně mluvím se sub-affiliate obchodníky a dělám brainstorming. Zjišťuji, co hledáte – a pak dělám vše pro to, abych vám to poskytl.

Všiml jsem si, že lidé vyhledávali pokerové affiliate programy, které nabízeli CPA a ptali se mě na to – tak jsem to přidal na svůj web. Jsem v kontaktu s affiliate obchodníky, kteří chtějí podnikat i mimo oblast pokeru, tak jsem změnil zaměření mého webu z poker affiliate na affiliate všeobecně a pokryl jsem širokou škálu témat.

Měli byste vidět dlouhý seznam nápadů, který mám pro tuto stránku – mám víc jak 150 nápadů na články, všechny založené na tom, co vás zajímá.

Když se podívám na jakoukoliv z mých stránek, tak se sám sebe zeptám na dvě otázky: Pro koho je tato stránka určená a je pro ně moje stránka hodnotným zdrojem informací? Tu druhou otázku trochu jinak – je NEJHODNOTNĚJŠÍM zdrojem informací? A i když je – jak ji mohu udělat ještě hodnotnější? Jak mohu ze své stránky udělat tak plnohodnotný zdroj informací, že mi nikdo nebude moct konkurovat?

Pokud něco takového vytvoříte, tak návštěvníci přijdou sami. Trochu otřepaná fráze? Možná – ale stále velmi solidní rada. Dokud budete budovat stránku, kterou vaši cíloví návštěvníci hledají, tak jí nakonec najdou a budou jí i sdílet. Lidé rádi viní špatné SEO, nebo špatný design, nebo málo odkazů jako důvod selhání jejich webu – ale je více než pravděpodobné, že se nejedná o nejlepší stránku pro lidi, na které se zaměřujete a jakmile se stane tou nejlepší stránkou, tak zdoláte jakékoliv jiné překážky, jako je třeba špatné SEO.

Teď po vás chci přesně tři věci:

  1. Vyhraďte si 1 hodinu času. Ano, jednu hodinu. Hodinu pryč od počítače. Popřemýšlejte o demografii a lidech, na které se vaše stránka zaměřuje. Vezměte si tužku a papír a napište si VŠE, co si myslíte, že by vaši návštěvníci mohli hledat. Vžijte se do role návštěvníků a přemýšlejte nad tím, kdo jsou a co chtějí od pokerového webu. Pokud musíte, tak použijte Google Analytics (další hodnotný zdroj – jedná-li se o statistiky webu, tak poskytují vše, co by jejich cílový návštěvníci kdy potřebovali) – podívejte se, jaké fráze vaši návštěvníci používají, když vaši stránku vyhledávají ve vyhledávačích a na základě toho zjistíte, co vlastně hledají.
  2. Podívejte se na svojí stránku. Popřemýšlejte, zda je nebo není vaše stránka hodnotným zdrojem informací pro potencionální návštěvníky. Zeptejte se sami sebe, jestli vaše stránka uspokojuje všechny požadavky vašich návštěvníků? Položte si otázku, zda-li je vaše stránka hodnotným zdrojem informací pro vaše cílové návštěvníky v porovnání s konkurencí, která se zaměřuje na stejné publikum. Zeptejte se sami sebe, zda je vaše stránka perfektní, bez jakéhokoliv prostoru ke zlepšení. Pokud odpovídáte upřímně – tak odpověď by měla být „ne“.
  3. Kontaktujte mě. Udělejte to hned teď. Napište mi o vašem webu. Napište mi, jak by se mohla stát lepším zdrojem informací pro vaše cílové publikum. Budeme pracovat spolu a já vám pomohu udělat z vaší stránky ten nejhodnotnější zdroj informací pro vaše cílové publikum. Uděláme z vašeho webu „Google“ mezi vyhledávači, „ESPN“ mezi sportovními weby, „Expedia“ mezi cestovními weby. Vytvoříme seznam úkolů a já s vámi budu pracovat na jeho splnění a vytvoření hodnotného zdroje informací z vašeho webu. Zaregistrujete se jako můj sub-affiliate a budeme dělat jedinou věc, kterou si zasloužíte.

Budeme vám vydělávat peníze. Budeme nám vydělávat peníze.

A během toho vytvoříme skvělou webovou stránku.

Volba redakce
Žádné komentáře

Váš názor

Search