Jak začít webovou stránku bez základního kapitálu

Tato příručka se soustředí na spuštění webové stránky bez utracení koruny. Existuje mnoho zdrojů pro webmastery, které jsou zdarma a tato příručka vám ukáže,  jak se stát webmasterem a spustit affiliate webovou stránku.

Určitě existuje mnoho věcí, které bych mohl říct o hezky vypadající a plně funkční webové stránce. Plno nadějných webmasterů chce své vlastní logo, svou vlastní grafiku na míru a vlastní naprogramované funkce, které přidají na hodnotě jejich webu. Ačkoliv jsou tyto atributy žádoucí, tak vám nezaručí úspěch a mnoho lidí si myslí, že jsou to nezbytné věci, i když to v žádném případě nejsou. Už mnoho webmasterů si myslelo, že aby byli úspěšní, tak potřebují utratit hromadu peněz, ale není nic horšího než utratit peníze s očekáváním zisku a vidět pravý opak.

Pokud jste novým webmasterem, tak se doporučuje, abyste začali bez utracení jakýchkoliv peněz na vašem webu a to z jednoduchého důvodu, abyste nezačali se ztrátou, pokud se vám nebude líbit za co jste si zaplatili. Také zde pro vás mám pár doporučení na pár zdrojů, které nejsou zdarma, ale jsou velmi levné a stojí za zvážení.

Seznam pro webmastera

Předtím než začnete, tak si prohlédněte tento seznam, abyste věděli, že máte vše a můžete začít tvořit nový web:

  • Doména a téma
  • Obchodní a marketingový plán
  • Logo a design
  • Redakční systém (CMS)
  • Obsah!

Pojďme si jen v rychlosti projít položky na tomto seznamu a poté vám sdělím zdroje, kde tyto věci můžete získat zdarma nebo nejlevněji.

Obchodní a marketingový plán

Většina nových webmasterů nemá žádný plán, takže je nejlepší si sednout, vzít si papír a tužku a napsat alespoň základní záměr vašeho webu a jak hodláte řešit marketing. Jaký průzkum jste na dané téma udělali, jak bude váš web vynikat oproti konkurenci, kolik peněz vám web může vydělat a jaké jsou další způsoby, kterými můžete vydělávat další zisk?

Doména a téma

Vaše doména a téma jdou většinou ruku v ruce a měli by vysvětlovat, co vaše společnost (nebo stránka) dělá. Ať už spouštíte hazardní affiliate stránku nebo téma mimo hazard, tak to musíte pořádně promyslet, jelikož to bude určovat typ obsahu. Určitě jste udělali váš průzkum za domácí úkol. Samozřejmě, získání domény není zdarma pokud nepoužíváte službu hostování domény.

Logo a design

Logo a webový design lze udělat zdarma, avšak to bude záležet na vašem redakčním systému (CMS). Pokud použijeme WordPress jako příklad CMS, tak budete chtít používat wordpress šablony, které jsou zdarma. Všeobecně platí, že pokud začínáte bez kapitálu, tak je nejlepší ponechat si logo nebo text, který je součástí šablony zdarma. Pokud vaše stránka bude v budoucnosti vydělávat peníze, tak můžete zvážit tvorbu nového loga nebo vlastní design.

Redakční systém (CMS)

Ačkoliv existuje mnoho CMS, tak je dobré zůstat u těch populárních, jelikož jsou dobře zdokumentované, s mnoha videi a tutoriály na youtube a dalších stránkách. Pravděpodobně 3 nejčastější dostupné CMS jsou WordPress, Joomla a Drupal.

Muže vás zajímat:

Použijte redakční systém na správu obsahu – WordPress

Obsah!

Jasně že potřebujete obsah, pokud chcete něco prodat, nebo mít alespoň jistotu návštěvnosti, jelikož žádný obsah = žádná návštěvnost. Skvělá věc na obsahu je, že ho stačí pouze napsat a bude vás to stát pouze váš čas. Samozřejmě pokud chcete psát na téma online kasín, ale moc toho o online kasínech nevíte, tak budete muset udělat více průzkumu na toto téma. Cokoliv děláte, tak předtím než začnete psát obsah, tak ve vašem obchodním a marketingovém plánu zahrňte nápady na obsah. Budete chtít také mít web dobře organizovaný, aby se na něm návštěvníci mohli přehledně pohybovat.

Muže vás zajímat:

Obsah je král

Zdroje pro spuštění webové stránky

Níže jsou zdroje, které můžete použít ke spuštění vašeho webu.

Blogspot – Zdarma

Blogspot.com (také známý jako Blogger.com) je blogerská stránka zdarma, která vám nabízí vše, co potřebujete k vytvoření webové stránky. Nepotřebujete hosting, můžete si vybrat sub-doménu na blogspotu, něco jako http://vaše-nová-stránka.blogspot.com. Můžete vytvářet příspěvky, stránky, měnit rozložení webu a přizpůsobit to skoro jakýmkoliv vlastním představám a požadavkům.

WordPress.com – Zdarma

WordPress.com (nepleťte si to s wordpress.org) je podobný jako Blogspot, jelikož je to zdarma a také můžete získat vlastní sub-doménu. Dobrá věc na tomto softwaru je, že pokud plánujete zakoupení vlastní domény a hostingu, tak wordpress.com vám dá srovnatelnou zkušenost, takže poté budete vědět co a jak u svého vlastního webu.

Doporučení
Ke konci roku 2012 začali mít automaticky blogspotové blogy návštěvnost z vyhledávačů bez jakéhokoliv linkbuildingu, ale to stejné neplatí pro wordpress.com. Blogspot a WordPress jsou pouze 2 příklady z mnoha a mnoha blogerských softwarů a služeb.

Domény a Hosting – Placené

Domény a hosting jsou běžně placené, ale pokud začínáte webovou stránku s minimálním rozpočtem, tak tyto výdaje jsou přijatelné a je docela možné, že se bude jednat o jedinou položku, za kterou budete muset platit.

  1. Wedos (doporučuji)Neomezený webhosting s garancí nejnižší ceny, nejlevnější registrátor domén v ČR, serverhousing, virtuální a dedikované servery.
  2. Český hosting – Český hosting poskytuje webhosting pro internetové prezentace a aplikace, registraci a provoz domén, odborné poradenství v oblasti hostingu.

Muže vás zajímat:

Nákup hostingu a domény

Redakční systém (CMS) – Zdarma

WordPress.org – Jakmile budete mít doménu a hosting, tak si můžete stáhnout software od wordpress.org zdarma. Pokud plánujete používat wordpress, tak vám doporučuji si nejdříve založit účet na stránkách wordpress.com, abyste si zvykli na wordpress, zatímco se ještě učíte.

Muže vás zajímat:

Použijte redakční systém na správu obsahu – WordPress

Další výborná věc na wordpressu je, že mají šablony na design zdarma (váš design) a doplňky zdarma, které vašemu webu dodají lepší funkčnost.

Další doporučení na CMF software jsou Joomla.org a Drupal.org.

A co logo?

Existuje pár stránek, které poskytují loga zdarma, ale popravdě většina z nich je dost špatná. Zkuste spustit web bez loga a pokud máte šablonu zdarma, tak si ponechejte textové logo, které je součástí šablony.

Pokud za každou cenu musíte mít nové logo, tak existuje jedna stránka, která sice není zdarma, ale je velmi levná – Fiverr.com

Závěrem

Takže, nyní znáte pár zdrojů pro rozběhnutí nového webu bez utrácení peněz. Avšak existují stovky další řešení zdarma, takže jako nový webmaster si trochu zašpiňte ruce a vyzkoušejte, co budete moct. Pro jednoduchost doporučuji použít blogspot.com. Vše co potřebujete je účet na gmail, zaregistrovat se a vytvořit váš vlastní blog/web vám zabere maximálně 2 minuty.

Kam dál:

Jak vytvářím webové stránky v 10 jednoduchých krocích

Žádné komentáře

Váš názor

Search