Pojďme napsat 5 článků

Víte jak psát článek? Pojďme jich 5 napsat!

Doufám, že začínáte být nadšení, jelikož toto je poslední krok k tomu, abyste měli skutečný web – nyní se posadíte a napíšete pět článků, se kterými začnete vaši stránku.

Pět je pěkné číslo. Vytvoříte jeden článek pro vaši hlavní stránku a poté čtyři další články, které rozdělíte do vašich kategorií.  Takže pokud se váš web soustředí na recenze pokerových heren, rozdělených podle poskytovatele softwaru, tak by bylo nejlepší napsat dvě recenze o iPoker hernách a dvě recenze o Cake Poker hernách.

Záleží na vás, jestli se již chcete zaregistrovat do affiliate programů. nebo ještě počkat pár kroků.  Já doporučuji počkat a nyní se soustředit pouze na psaní, ale záleží na vás.  Pokud chcete přeskočit tento krok (ujistěte se, že se k němu vrátíte), tak pokračujte ke kroku 21: Registrace do affiliate programů.

Jako pomůcku ke psaní internetových článků bych doporučil následující knihy:

Teď se vám určitě honí hlavou „Jej – čtení.“ Nemusíte přerušit pokračování v této příručce, jen abyste si přečetli tyto knihy, nicméně vám vřele doporučuji, abyste si je zakoupili a postupně je přečetli co nejdříve.

Fakt je, že Ve znalostech je síla. Obsah je jednou z nejdůležitějších věcí na webu a jedna z věcí, která se opakuje neustále dokola u nových affiliate obchodníků, je extrémně zanedbaný obsah. Přečtěte si knihu „Jak psát reklamní text“ – donutí vás to přemýšlet o psaní úplně jiným způsobem.

Zde je také pár základních bodů pro vytváření vašich článků:

  1. Pište články o 500+ slovech: Delší obsah je pro vás mnohem výhodnější, jelikož vám pomůže s delšími klíčovými frázemi.  Google také nejvíce preferuje články o 600 slovech něž-li články o 300 slovech.  Dle mého názoru, vždy se zaměřte na 500-1000 slov na článek.
  2. Používejte podnadpisy: Oddělte obsah pomocí podnadpisů a pro každou část vytvořte oddělenou sekci.  Pro čtenáře je mnohem snazší najít co hledají a toto rozdělení je také mnohem přívětivější pro návštěvníky, kteří text pouze přejíždí očima (skimmers).
  3. Používejte krátké odstavce: Nikdo nemá rád dlouhé bloky textu.  Používejte krátké odstavce, maximálně o 3-4 řádcích.
  4. Zvýrazněte klíčová slova a fráze: Chcete-li získat čtenářovu pozornost na určité téma, tak použijte tlusté zvýraznění na určité části textu, takže i když budou text pouze přejíždět očima – snadněji si té fráze všimnou.
  5. Prodávejte, kdy je to vhodné: Jedna z největších chyb, kterou vidím je, že lidé píší obsah, ale nezakomponují do něj affiliate odkaz na vhodná místa.  Pokud propagujete dětské hračky a zrovna jste dokončili odstavec o tom, jak tahle hračka potěšila vaše dítě, které o ní nikdy nepřestalo mluvit, tak se ujistěte, že do této sekce umístíte odkaz, který podnítí čtenáře k prokliknutí.  Zatímco byste to s výzvami k akci neměli přehánět, tak NIKDY nenuťte čtenáře, aby musel hledat odkaz, na která kliknout.
  6. Používejte seznamy: Seznam TOP X nebo pouze seznam s odrážkami je skvělá věc.  Lidé ví, že tyto seznamy jsou krátké a k věci.  Také přitahují pozornost a pomáhají čtenářům s porozuměním tématu.
  7. Čtenář je blbec: Vždy předpokládejte, že je čtenář blbec a všechno by pro pro něj mělo být vysvětleno do detailu.  Mluvíte-li např. o tom, jak má Full Tilt rakeback, tak nepředpokládejte, že čtenář už ví, co znamená rakeback.  Buďto do článku zakomponujte vysvětlení, nebo poskytněte odkaz na detailnější článek na téma: „Co znamená rakeback?„.
  8. Předvídejte otázky: Váš článek může ve čtenáři vzbudit otázky, nebo čtenář může mít otázky už předtím, než začne číst článek.  Předvídejte tyto otázky a použijte podnadpisy k zodpovězení těchto otázek.
  9. Pište krátké věty: Přiznám se, že tento bod nedodržuji – káži vodu, ale piji víno.  Nemohu si pomoci, ať dělám co dělám, tak stále používám dlouhé věty.  Vy byste ale neměli. Pište krátce a k věci.  Za žádných okolností nenuďte nebo neztraťte čtenáře.
  10. Zosobněte váš obsah: Pokud je to možné, tak zosobněte váš obsah hned od začátku.  Vzpomínám si, když jsem jednou vyhledával recenze o Pokerstars, asi 10 jsem jich měl otevřených v panelech a pročítal jsem je.  Narazil jsem na jednu recenzi, která začínala následovně: „Na Pokerstars jsem hrál víc jak 250 000 her.“  Hned mě to zaujalo.  Věděl jsem, že toto byl osobní obsah a že byl napsán někým, komu mohu bez pochyby věřit.

Takže…  Teď když jsme prošli celý seznam – PUSŤTE SE DO PSANÍ.  Napište články, zveřejněte je na WordPressu a MÁME SPUŠTÉNÝ WEB!!!

Samozřejmě průvodce krok za krokem ještě nekončí…..teď teprve začíná OPRAVDOVÁ zábava…

Žádné komentáře

Váš názor

Search