Google, pojď navštívit moji stránku!

Takže, sice máme stránku – ale nyní potřebujeme Googlu a ostatním vyhledávačům dát najevo, aby náš web navštívili.  Jak to uděláme? Tady pár jednoduchých způsobů:

Google Webmaster Tools:

Zaregistrujte se u Google Webmaster Tools, zaregistrujte u nich váš web a nahrajte váš sitemap.  Webmaster Tools vám také nabídne mnoho rad k vašemu webu, což vám v budoucnu může pomoci a také vám dá vědět, pokud jsou na vašem webu nějaké chyby.

Yahoo Site Explorer:

Zaregistrujte svůj web u Yahoo Site Explorer, který je velmi podobné Google Webmaster Tools a také k nim nahrajte váš sitemap.

Bing Webmaster Tools:

Stejně jako u předchozích dvou – zaregistrujte svou stránku a nahrajte váš sitemap.

Napište článek:

Napište článek pro externí zdroj, nějaký portál, který zveřejňuje cizí články.  Pro začátek můžete začít třeba s ClankySEO.cz.  Napište článek o 400-500 slovech na téma, které souvisí s vaším webem a do zápatí přidejte svůj odkaz.  Poté ho nahrajte na ten portál.  Externí odkazy z webů s vysokým pagerank vám vždy mohou pomoci s upoutáním pozornosti internetových vyhledávačů.

Zaregistrujte se v katalogu Domz:

Dmoz.org,  je jeden z nejlepších online katalogů, do kterého byste měli zaregistrovat váš web. Nepřijímají jen tak někoho – pouze kvalitní webové stránky – tím pádem jsou jejich odkazy považovány vyhledávači za důvěryhodné. Vyzkoušejte Domz.

Další důležité katalogy:

  • Odkazy.seznam.cz. Jedná se opět o projekt Seznamu. Zde je možné naopak přidávat pouze nekomerční stránky.
  • Bezvaportal.cz. Můj oblíbený katalog. Odkaz je možné přidat za základní poplatek 30 Kč nebo za 99 Kč i s náhledem webu. Nicméně i poplatek 30 Kč vám v dané sekci zajistí výhodné postavení – dříve tento katalog umožňoval zápis zdarma. Tyto původní zápisy jsou teď odsouvány za všechny placené.
  • Rink.cz. Velmi povedený katalog. Základní zápis stojí 10 Kč. Je zde systém topování, který za každých zaplacených 10 Kč posouvá web vzhůru. Většinou stačí poslat dvě platby a jste v dané sekci na prvním místě. Dříve býval zdarma, avšak zvýhodňuje všechny nové (placené) odkazy oproti dřívějším (neplaceným).
  • Zacatek.cz. Další poměrně slušný katalog. Zápis stojí 30 Kč. Dříve byl zdarma a zřejmě žádným způsobem nezvýhodňuje současné placené registrace a vše řadí podle abecedy. Navíc reálná návštěvnost z tohoto katalogu je u mých webů téměř nulová (což neznamená, že to tak musí být ve všech oborech).
  • Opendir.cz. Běžný zápis stojí 50 Kč.
  • Odkaz24.cz. Všeobecný katalog, který pravidelně kontroluje funkčnost odkazu v katalogu. Odkaz vkládáte bez registrace a zcela zdarma.
  • Info-cechy.cz. Sdružuje spoustu regionálních katalogů (pro všechny regiony).

Pokud máte přátele s blogy nebo webovými stránkami, tak je zkuste požádat, ať k nim na stránky hodí odkaz na váš web.

Tak a nyní přijde poslední krok v affiliate marketingu…

Žádné komentáře

Váš názor

Search